Wiosna

Długo oczekiwana, wymarzona, wytęskniona, nadeszła – WIOSNA! Po licznych przymrozkach, jednodniowych ociepleniach, zimnym i mokrym kwietniu, mało słonecznym maju, mamy wreszcie całe 3 ciepłe, suche, prawdziwie wiosenne dni.

Przedłużająca się zima i bardzo długie przedwiośnie spowodowały spore opóźnienie w wegetacji roślin. Zarówno drzewa jak i krzewy ozdobne liściaste dużo później wypuściły liście. Niestety, część soczystych, ledwo widocznych liści pokonał przymrozek. Krótkotrwały przymrozek nie ma wielkiego znaczenia dla całorocznego wzrostu drzew i krzewów, ale pierwsze wiosenne liście wyglądają po kilku dniach mało atrakcyjnie. Podobnie zachowują się kwiaty kwitnących drzew i krzewów ozdobnych. Zerowa temperatura nocą spowodowała obumarcie delikatnych kwiatów.
Wszystko wróciło do normy i od kilku dni jesteśmy świadkami prawdziwej wiosny. Kwitną różaneczniki i azalie, przepiękne derenie, cudowną, soczystą zielenią obsypały się graby, buki, wiązy, brzozy, klony i inne drzewa liściaste. Przed nami również spóźnione, ale nieśmiało pojawiające się już piękne liście miłorzębów, katalp i platanów.
Wiosna to czas intensywnej pracy w ogrodzie. Długie przedwiośnie dało nam w tym roku sporo czasu na pozimowe porządki, przycinanie drzew i krzewów, nawożenie. Teraz możemy zająć się nowymi nasadzeniami, zabezpieczeniem drzew i krzewów przed szkodnikami, podlewaniem i wieloma pracami związanymi z indywidualną pielęgnacją poszczególnych okazów. Po ciężkiej, ale przyjemnej pracy zobaczymy niezwykłe efekty. W dużym ogrodzie warto skorzystać, szczególnie wiosną, z pomocy firmy ogrodniczej. Doświadczeni ogrodnicy wykonają za nas część prac i z pewnością doradzą jak w przez resztę roku utrzymać w dobrej kondycji nasze drzewa i krzewy ozdobne. Satysfakcję, radość i energię będziemy czerpać w zadbanym, różnokolorowym, własnym ogrodzie. [wróć do przedwiośnia]

Chcesz mieć swój wymarzony ogród?


Skontaktuj się z nami